Yatırımcı olduğunuzda, paranızı kullanarak bahsi gececek olan yatırım araçlarından biri veya daha fazlasıyla kârlı getiri potansiyeli sunan yatırımlar elde edersiniz: Tasarruflardan veya temettü ödeyen hisse senetlerinden ve tahvillerden veya Bankalardan, İşletmelerden, gayrimenkullerden, nakit akışı bir hisse senedi portföyünden veya diğer varlıklardan veyahut Gemiden…

Gemi sahibi olup Armatör  olmak için bir şans istiyorsanız, sadece para kazanmaktan çok daha fazlasını yapmanız gerekir. Kendi isiniz disinda bir yatırım aracı olarak denizciliği düşünüyor olabilirsiniz –  Ama gerçekte nereden nasıl baslayacaginiz hakkında en ufak bir bilginiz yok. Deniz kenarından görünen uzaktaki gemiler, Bogaz Köprüsünden geçerken ihtişamıyla sizi selamlayan dev gemiler… Kimisi  konteyner taşır, kimisi devasa bir yapıya sahip, kimisi kucuk, kimisi kreynli… Peki sizin icin hangisi sahip olabileceğiniz bir gemi ?  Gemi Ulusal ve Uluslar arasi sularda seyir ederken hangi kurallara tabidir? Personel secimi ve geminin teknik donanimi nasil isler? Bakim-Tamir tutumu nasil hangi araliklarla yapilir? Gemi sigortalitabilir mi ? Gemi ticari olarak nasil isletilir? Duzenli bir isi var mi? Ya Batarsa….

Her yatirimda iyi ve kotu ihtimaller vardır, iyi bir yatırım yapabilmek icin sahip olmanız gereken 2 şey vardır 1. Yeterli miktarda para, 2. Isinde uzman bir danışman; kotu yatırım icin tek bir metayla başarıya ulaşabilirsiniz oda kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar paraya sahip olmaktir… Eğer sansliysaniz; Kar getirmeyen bir maske firmasının hisselerini alabilirsiniz derken bir virus çıkar hisseler birden 10 katına cikabilir veya yüksek fiyata kira getirisi dusuk olan bir rezidanse daire alabilirsiniz derken o bölgedeki yeni yapılaşma, hastane, yol, okul vesilesiyle gayrimenkulunuz kıymetlenebilir FAKAT kotu bir gemi aldiginizda ne kadar şanslı olduğunuzun hiçbir onemi yoktur, deniz sansa bakmaz ve hatayı asla AF etmez, aldiginiz gemi sizi ya tamamen batirir yada şanslı oldugunuz icin gemiyi hurdaya verip en azindan paranizin bir kismini kurtarabilirsiniz 

EGER kısmetli biriyseniz bizimle tanisirsiniz zira:- 

Neden denizciliğe gemi alarak yatırım yapmanız gerektiğini 
Hangi tip gemilere yatırım yapabileceğinizi 
Butcenize uygun dogru gemi yatirimiyla en kısa yatırım amortisman suresini 
Kisa, orta ve uzun vaadeli gemi yatırımını; Gemi Teknik, Ticari isletmenin en doğru sekilde işleyişini 

Bizden öğrenerek yanlis gemiyi alma bahtsizligindan kurtulursunuz.. 

Yatirimcilarimiz icin seçtiğimiz gemiler asgari asagidaki vasıflara sahiptirler: 

IACS Klasta insa edilip, IACS klasta olması 
P&I’in IGPANDI uyesi olmasi,  H&M A1 olması 
Gemi insaa ülkesinin Avrupa ulkeleri, Japonya, Korea, Singapore dan birinin olması 
Geminin max 20 yaşında olması 
Gemi Fiyatı = Gemi tonajı = Amortisman suresi optimizasyon degerinin 100 uzerinden min 95 olması. 
Geminin Teknik ve Ticari isletme hizmetlerinin firmamız tarafından verilecek olması 

Gemi Satin alma, yatırım sureci nasil işler?

1-)))) Bize bütçenizden, Kisa-orta-uzun vadeli yatırım beklentinizden bahsedensiniz. 2-)))) Istek ve beklentilerinize cevap verecek en uygun gemiyi bulup fizibilite calismanisi hazırlarız. 3-)))) Eger gemiyi almaya karar verirseniz, Teknik Mudrumuz ve Guverte enspektorumuzu gemiyi inceleyip raporlamaları icin  gemi incelemeye göndeririz, bu incelemeye yatirimci fiziki katılımda bulunabilir. 4-))))  Inspection raporuna istinaden gemi kondisyonu, tersane süreçleri ve fizibilite calismamizin optimizasyonunu size sunarız ve gemi yatırım uygunlugunu netleştiririz. 5-)))) Gemi uygunluğu onaylandıysa, adınıza satin alma işlemini gerçekleştirip, gemiyi sefere hazırlarız, Vira Bismillah ilk isini yapmak icin gemi yola cikar… 6-))))  Isteginize bagli Aylık veya 3 aylık  Finansal raporlama sunulur, Rapor tum sefer detaylarını, Teknik isletme detaylarini ve faturlari içermekle birlikte geminin net getirisini göstermeyi amaclar.  

Eger yatirimi bizim firmamizla yapiyorsaniz; Gemi fizibilite calismasi  ücrete tabi degildir,  Gemi inspection ücreti gemi basına $ 5000dir;  yol, izinler ve konaklama ücreteleri haric.  Eger almayi dusundugunuz bir gemiyi sizin adiniza inceleyip, inspection ve fizibilite calismasini raporlamamizi isterseniz ucret gemi basina $ 12,000dir, Ucrete yol, izinler ve konaklama dahil degildir.